/* Tutaj dodaj swój kod JavaScipt. Jeśli używasz jQuery, nie zapomnij ująć swój kod wewnątrz jQuery.ready() jak na przykładzie: jQuery(document).ready(function( $ ){ // Tutaj Twój kod });

Productivity-Study—Earthworks-Automatics-MJ-Eriksson_1

Duński wykonawca M.J. Eriksson przetestował system sterowania Trimble Earthworks dla koparek w projekcie budowy nowej autostrady. Zespół chciał ocenić wydajność i dokładność osiągniętą przy użyciu systemu przez dwóch różnych operatorów: operatora nr 1, który ma bardzo duże doświadczenie, oraz operatora nr 2, który jest początkujący jeśli chodzi o wykopy. 

 

 

Doświadczony operator41% szybciej i o 75% bardziej precyzyjnie przy użyciu systemu sterowania dla koparek firmy Trimble.

Początkujący operator28% szybciej i o 100% bardziej precyzyjnie przy użyciu systemu sterowania dla koparek firmy Trimble.

 

Trimble® Earthworks  to pierwszy w branży zintegrowany system sterowania 3D z funkcjami automatyki dla koparki. Platforma wykorzystuje intuicyjne, łatwe do nauczenia się oprogramowanie, jest niezwykle konfigurowalne i pozwala każdemu operatorowi na personalizację interfejsu tak, aby zmaksymalizować produktywność, bez względu na stopień doświadczenia czy umiejętności. Gdy koparka zostanie przełączona w tryb automatyczny, operator steruje drążkiem, a Trimble Earthworks steruje wysięgnikiem i łyżką, aby utrzymać poziom. To zasadniczo automatyzuje pracę koparki i pozwala operatorom uzyskać żądaną płaszczyznę w bardzo stałym tempie, z wysoką dokładnością i w znacznie krótszym czasie.

Test

Duński wykonawca M.J. Eriksson niedawno przetestował system sterowania Trimble Earthworks dla koparek w projekcie budowy nowej autostrady, w tym nowego mostu przez fiord Roskilde w Danii. Zespół chciał ocenić wydajność i dokładność osiągniętą przy użyciu systemu przez dwóch różnych operatorów: operatora nr 1, który ma bardzo duże doświadczenie, oraz operatora nr 2, który jest początkujący jeśli chodzi o wykopy. Obaj operatorzy użyli systemu Trimble Earthworks w koparce Cat 329 E. Obaj zostali również poproszeni o stosowanie się do projektu, polegającym na wykonaniu bocznego zbocza drogi o szerokości około 25 metrów, z tolerancją +/- 3 centymetrów. Operatorzy pracowali najpierw bez korzystania z systemu kontroli Trimble Earthworks, a następnie z użyciem systemu. Załogi mierzyły 40 punktów kontrolnych po każdej rundzie, używając precyzyjnego tachimetru robotycznego SPS930 Trimble w celu sprawdzenia dokładności.

Operator #1 – bardzo doświadczony
Operator nr 1 ma 17 lat doświadczenia w obsłudze różnych maszyn i ciężkiego sprzętu oraz 13-letnie doświadczenie w operowaniu głównie koparkami

• Wykonywanie projektu bez systemu – czas: 37 minut i precyzja 43% w granicach tolerancji.
• Z użyciem systemu Trimble – czas: 22 minuty i precyzja 74% w granicach tolerancji.

Operator #2 – początkujący
Operator nr 2 pracuje z systemem kontroli maszyn i nie pracuje codziennie jako operator. Od czasu do czasu obsługuje maszyny, ale nie uważa się za doświadczonego

• Wykonywanie projektu bez systemu – czas: 43 minut i precyzja 38% w granicach tolerancji.
• Z użyciem systemu Trimble – czas: 31 minut i precyzja 75% w granicach tolerancji.

 

 

Wyniki

Operatorzy osiągają lepszą wydajność i dokładność – na wszystkich poziomach doświadczenia. Wyniki wyraźnie pokazują, że zarówno doświadczeni, jak i mniej doświadczeni operatorzy uzyskują korzyści z pracy z systemem sterowania maszyn Trimble Earthworks dla koparek. Podczas gdy mniej doświadczony operator zasadniczo nie umie obsługiwać maszyn tak samo płynnie jak doświadczony operator, dzięki systemowi kontroli Trimble Earthworks nowi operatorzy mogą szybciej wykonywać swoje zadania, z większą dokładnością, oszczędzając w sposób znaczący czas i pieniądze w miejscu pracy.

Dowiedz się więcej:  Productivity Study – Earthworks Automatics MJ Eriksson