/* Tutaj dodaj swój kod JavaScipt. Jeśli używasz jQuery, nie zapomnij ująć swój kod wewnątrz jQuery.ready() jak na przykładzie: jQuery(document).ready(function( $ ){ // Tutaj Twój kod });

Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne

Screenshot – Surface

Zobaczcie jak o nas piszą w magazynie Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne!

 

Czy można pracować mądrzej, szybciej i z większym zyskiem? Można – dzięki wysoce produktywnym, innowacyjnym i kompleksowym rozwiązaniom marki Trimble dedykowanym inżynierii lądowej. Bo choć każda inwestycja wymaga nadzorowania placu budowy, to przy użyciu najnowocześniejszych technologii wykonywanie robót może być bardziej produktywne, terminowe i niewymagające poprawek. 
 
Specjaliści z Sitech Poland Sp. z o.o. wiedzą, jak stosować najnowocześniejszą technologię, tak aby ich klienci byli w stanie efektywnie mierzyć się z największymi nawet wyzwaniami w branży budowlanej. Dzięki wskazówkom co do sposobów wykorzystania systemów sterowania maszynami Trimble® w zarządzaniu flotą maszyn, systemów pozycjonowania ułatwiających pracę załodze, a także rozwiązań Connected Site® konkurencja pozostanie daleko w tyle.

Systemy sterowania maszynami 2D/3D
Trimble, współpracując z największymi producentami maszyn, stworzył najsolidniejsze systemy sterowania maszynami w branży. Systemy sterowania 2D Trimble® są w pełni rozbudowywalne. Wszystkie ich elementy mogą być zamontowane prawie na każdej maszynie, przy czym z szybkością i łatwością montażu idzie w parze ich wytrzymałość – zapewniają maksymalnie długi czas działania pomimo ciężkich warunków panujących na budowach. 

Systemy sterowania 2D Trimble stanowią idealne rozwiązanie przy małych projektach, gdzie ułatwiają pracę na każdym etapie budowy, począwszy od przygotowania terenu po końcowe równanie i rozkładanie asfaltu. Systemy są przystosowane do pracy w trybie manualnym lub automatycznym, gdzie ostrze jest automatycznie ustawiane w odpowiedniej pozycji. 

Najbardziej uniwersalnymi systemami dostępnymi obecnie na rynku są systemy sterowania 3D Trimble, które mogą być montowane na różnych rodzajach maszyn budowlanych, od koparek, przez walce, rozściełacze do asfaltu itd., umożliwiając precyzyjne sterowanie od podstawowych prac ziemnych, przez równanie, aż po zagęszczanie materiału. Projekt 3D wgrany do systemu pozwala operatorowi kontrolować wykonywaną pracę, znacząco ograniczając nadmierne zużycie materiału oraz polepszając produktywność i dochodowość pracy.

                                            
 
Systemy pozycjonowania

Wyposażenie wszystkich pracowników w specjalistyczne narzędzia oferowane przez systemy pozycjonowania Trimble gwarantuje zwiększenie szybkości i dokładności prac prowadzonych na każdym etapie budowy oraz zmniejszenie kosztów zużycia materiałów. Systemy pozycjonowania Trimble dają możliwość pomiaru, tyczenia, kontroli, zarządzania i przeprowadzania inspekcji. Zapewniają narzędzia do komunikacji i nadzoru, a także przesyłania danych między biurem, maszynami i personelem. Stanowią tym samym gwarancję terminowego wykonania prac, w założonym budżecie i zgodnie ze specyfikacjami.

Z narzędzi do precyzyjnego pozycjonowania może korzystać każdy pracownik – w terenie, pojeździe czy biurze – zapewniając stałą łączność i dostęp do dokładnych cyfrowych danych projektowych. Wykonawca zyskuje możliwość dzielenia się informacjami, śledzenia na bieżąco postępów robót, podejmowania właściwych decyzji i wygodnego zarządzania wieloma placami budowy.

Połączony plac budowy

Prawdziwą rewolucję w sposobie prowadzenia robot budowlanych zapewniają używane razem rozwiązania Connected Office, Connected Controller i Connected Machine, tworzące Trimble Connected Site – narzędzie gwarantujące zwiększenie wydajności projektu, przyspieszenie jego realizacji, podniesienie jakości wykonania i zredukowanie kosztów.

Connected Office umożliwia tworzenie trójwymiarowych modeli terenu, przygotowanie danych, ich bezprzewodową synchronizację, monitorowanie postępów prac budowlanych oraz zarządzanie flotą i zasobami. Dodatkowo system ułatwia błyskawiczne podejmowanie decyzji i usprawnia komunikację na wszystkich szczeblach organizacji.

Rozwiązanie Connected Controller bezprzewodowo synchronizuje biuro z pracującymi w terenie systemami pozycjonowania Trimble, a także umożliwia kontrolerowi Trimble otrzymywanie korekt GNSS za pośrednictwem Internetu. Z kolei Trimble Connected Machine, będące obecnie standardem we wszystkich systemach sterowania maszynami Trimble, ułatwia wykonawcom zarządzanie aktywami i monitorowanie wykorzystania maszyn.

Kompleksowa obsługa

Jako uzupełnienie rozwiązań Sitech Poland Sp. z o.o., dystrybutor sprzętu Trimble, oferuje usługi na najwyższym poziomie. Wspiera swoich klientów w zakresie wynajmu, leasingu, napraw oraz rozwiązywania problemów technologicznych. Ponadto prowadzi szkolenia na terenie budowy lub w firmie, przeprowadza okresowe przeglądy urządzeń pomiarowych oraz wystawia certyfikat zgodności Trimble.

Zdjęcia: Sitech Poland Sp. z o.o.

 
Sławomir Brzoza, prezes zarządu Tech-Project Sp. z o.o. Sp. K.Sławomir Brzoza, prezes zarządu Tech-Project Sp. z o.o. Sp. K.Firma Tech-Project specjalizuje się w stabilizacji gruntów i robotach drogowych. W swojej pracy wykorzystuje systemy Trimble GCS 900 dla równiarek oraz systemy oparte na technologiach GNSS dla koparek.

Rozwiązania te są szybkie w montażu i łatwe w obsłudze – posiadają polski interfejs, dzięki czemu ich konfiguracja i obsługa jest nieskomplikowana. Bez wątpienia najmocniejszą stroną systemów 3D jest ich dokładność, która odpowiada najbardziej wymagającym specyfikacjom technicznym naszych kontrahentów.

Tech-Project stawia przede wszystkim na precyzję wykonania, dlatego spośród dostępnych technologii wybiera właśnie ten system. Niewątpliwym atutem systemów Trimble jest także możliwość pracy praktycznie w każdych warunkach – w nocy, deszczu, podczas wiatru, co przekłada się na szybszą realizację zleceń. Systemy Trimble to niezawodne komponenty i podzespoły tzw. heavy construction, odznaczające się wysokimi normami odpornościowymi i najmniejszą awaryjnością. Na szczególną uwagę zasługują wysokiej klasy elementy, takie jak aktywny pryzmat, elektryczny maszt czy jednosekundowy tachimetr, które znacznie ułatwiają pracę urządzeń. Dodatkowo Sitech Poland Sp. z o.o. jako diler zapewnia pomoc fachowych doradców technicznych i sprawne usługi serwisowe. Z pełnym przekonaniem mogę polecić rozwiązania Trimble wszystkim firmom, które stawiają na wysoką jakość i precyzję wykonania robót.

Zobaczcie jak o nas piszą w magazynie Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne!

http://www.nbi.com.pl/precyzyjne-rozwiazania-pomiarowe-trimble-2/